Lokalita Atrakce

Lokalita Atrakce

Pytloun Kampa Garden Hotel Prague ****  se nachází v historickém centru Prahy na jednom z nejkrásnějších městských ostrovů světa – na Kampě. Hotel je díky své atraktivní poloze na Praze 1 jen pár kroků od významných pražských památek jako je Karlův Most, Pražský Hrad, Lichtenštejnský palác, Lennonova zeď, chrám sv. Mikuláše a kostel Panny Marie Vítězné se slavnou voskovou soškou Pražského Jezulátka. Příjemná procházka je i na blízké Staroměstské náměstí nebo na Petřín.


Karlův most

Karlův most je považován za jednu z nejúžasnějších staveb v civilním gotickém stylu na světě a nabízí jedinečný výhled na Pražský hrad a Staré Město. Je chráněn dvěma věžemi na každé straně řeky: Staroměstskou věží a Malostranskou věží. Slavní sochaři barokní dekády Braun a Brokoff ji pomohli vyzdobit souvislou uličkou 30 soch, většinou barokních, původně postavených kolem roku 1700, ale nyní jsou všechny sochy nahrazeny replikami. Od 15. století byla součástí korunovační cesty českých králů, která končila ve svatovítské katedrále.

Most byl postaven v roce 1357 za vlády snad největšího českého panovníka Karla IV., po kterém byl pojmenován. Je 516 metrů dlouhý a 9,5 metru široký s 15 kamennými pilíři. Říká se, že během stavby byla do hmoždíře přidána vejce.


Pražský hrad

Pražský hrad je tradičním místem českých králů a od roku 1918 je také sídlem prezidenta České republiky. Byl pravděpodobně založen kolem roku 880 knížetem Bořivojem z přemyslovské dynastie. Podle Guinnessových rekordů je Pražský hrad s rozlohou téměř 70 000 metrů čtverečních největším souvislým hradním komplexem na světě a je také zapsán do světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Budovy Pražského hradu představují všechny architektonické styly uplynulého tisíciletí.

Dominantními budovami komplexu Pražského hradu jsou svatovítský, sv. Václav a katedrála svatého Vojtěcha, která je také místem odpočinku mnoha českých králů. V tomto místě jsou také uloženy české korunovační klenoty. Mezi nejkrásnější interiéry hradu patří monumentální Vladislavský sál, pravděpodobně v té době největší světský klenutý prostor bez vnitřních sloupů. V zámku se nachází Zlatá ulička, původní místo, kde žili lidé jako stájníci, střelci a zlatníci. V areálu Pražského hradu najdete také baziliku sv. Jiří, Daliborku, kde bývalo vězení.


Zlatá ulička

Ulička pojmenovaná podle zlatníků, kteří v této uličce původně žili na Pražském hradě v 17. století. Zde na vás bohužel nečekají žádné zlaté dlažby ani střechy. Historické malé a těsné domy s barevnými fasádami propůjčují tomuto místu okouzlující historickou atmosféru a při návštěvě Pražského hradu se sem rozhodně musíte přijít podívat. Ulička je v současné době domovem mnoha malých obchůdků prodávajících typické zboží pro turisty a české suvenýry a také výstavy brnění a muzea mučení. Pro vstup do pruhu musíte zaplatit vstupné, které je však otevřeno déle než hrad. Pokud však vstoupíte po 17:00, je to zdarma, i když obchody budou zavřené. Pražský hrad a Zlatá ulička jsou velmi blízko hotelu Pytloun Kampa Garden Hotelu Prague na Praze 1: vydejte se pěšky směrem na Malostranské náměstí a poté pokračujte stejným směrem do kopce na Pražský hrad.


Lennonova zeď

Náš tajný tip na zajímavé místo v blízkosti (5 minut chůze) našeho 4* hotelu v centru Prahy, které je doslova poutní záležitostí za legendou. Historie této zdi sahá až do 60tých let 20. století, kdy sloužila jako protestní plocha s verši a nápisy proti okupaci Československa a socialistickému režimu. Po smrti Johna Lennona (†1980) se jeho jméno objevilo na této zdi napsané křídou, a od té doby se započala nesmrtelnost tohoto místa v podobě spirituální a umělecké svobody. Lidé přinášeli a přinášejí květiny, zeď se postupně doplňuje novými a novými excelentními graffiti a nápisy, inspirovanými Johnem Lennonem a útržky písní Beatles, a i přes několikáté přetření žije stále a dýchá svobodou. Žádné vstupné se neplatí.


Kostel sv. Mikuláše

Asi 10 minut chůze od našeho 4* hotelu Pytloun Kampa Garden Hotelu Prague u Karlova mostu stojí nejslavnější barokní kostel v Praze - kostel sv. Mikuláše. Dnešní kostel je jednou z nejcennějších barokních památek a stojí na místě bývalého gotického farního kostela pocházejícího ze 13. století. Byl postaven v letech 1704 až 1755 a jeho výzdoba je považována za jednu z nejkrásnějších prezentací barokní Prahy. Umělý mramor na sloupech a římsách, fresky na 70metrové kopuli od Františka Xavera Palka a Johanna Lukáše Krackera, hlavní varhany postavené ze 4 000 částí a vysoké až 6 m, až k fasádě se sochou v nadživotní velikosti Mikuláše, což je jasný příklad římského baroka. Pravidelná mše svatá (bohoslužba) se zde koná každou neděli ve 20.30 hodin. V kostele se také každoročně koná několik stovek koncertů, kterým dominuje série šesti hlavních koncertů s názvem „Koncerty u Mikuláše - Ave Maria a další“. Informace o otevírací době a vstupném najdete na oficiálních stránkách www.stnicholas.cz.


Staroměstské náměstí 

Staroměstské náměstí je srdcem Starého Města, které bylo původně malou osadou s trhem na takzvaném židovském ostrově. Rozkládá se na ploše téměř jednoho hektaru a je významným mezníkem historické Prahy. Určující budovou náměstí je bezpochyby Stará radnice postavená v gotickém slohu, která pochází ze čtrnáctého století. Věž je známá svým nádherným orlojem z roku 1410. Jedná se o nejstarší typ hodin v Evropě. Davy turistů se každou hodinu shromažďují před hodinami, aby byli svědky průvodu miniaturních figurek. Sever náměstí ohraničuje kostel sv. Mikuláše z 18. století. Kostel Týnský neboli Kostel Panny Marie před Týnem dominuje druhé straně Staroměstského náměstí. Dvě věže tohoto mocně vypadajícího gotického kostela s barokním interiérem lze pozorovat z celé Prahy. Všimli jste si, že levá věž je menší a užší? Takovým věžím se lidově říká Adam a Eva.


Rozhledna Petřín

Petřínská rozhledna byla přímo inspirována pětkrát vyšší Eiffelovou věží v Paříži. Postavil jej Klub českých turistů, který se v roce 1889 v Paříži zúčastnil expozice Universelle a o dva roky později se rozhodl postavit podobnou věž v Praze. Kolem tohoto se točí dvě točitá schodiště - jedno pro cestu nahoru a druhé pro cestu dolů. Rozhledna má dvě vyhlídkové plošiny. Horní paluba je ve výšce 55 metrů a je potřeba projít po 299 schodech, abyste se dostali nahoru. Samotná vyhlídka z věže nabízí neobyčejný úchvatný výhled, když v její nahé kráse lze pozorovat velkolepost středověké Prahy a nádherné české krajiny. Za bezmračného dne můžete vidět legendární českou horu Říp. Na vrchol Petřína se můžete dostat buď lanovkou, nebo pěknou pěšinou.

Banners

Speciální nabídky